Sprawdź też moją ofertę usług negocjacyjnych.

Stosowana z różnych powodów technika zmiany tematu, np. na bardziej ogólny lub bardziej szczegółowy, na inny pod byle pretekstem. Zmiana tematu następuje wielokrotnie, co ma deprymować, a przede wszystkim dezorientować przeciwnika, a stronie stosującej dawać przewagę. Skuteczny dodatek do niektórych strategii np. „fog of war” czyli „mgły wojny”.

technika negocjacyjna zmiana biegów

 

Przykład zastosowania: Załóżmy, że kupujesz dla swojej firmy towar. Przedstawiciel sprzedawcy proponuje Ci konkretną obniżkę ceny przy dużej ilości sztuk i w określonym czasie, z krótkim terminem płatności. Masz więc cztery zagadnienia do poruszenia. Rozmowy zaczynasz od poruszenia jednego tematu, ale go nie kończysz i przechodzisz do kolejnego, którego też nie kończysz. Twoje zachowanie powinno wkrótce zdezorientować przeciwnika i skłonić do przyjecia każdej rozsądnej oferty.

Obrona: najlepsza obrona nastąpi prawdopodobnie przez umiejętny powrót do tematu rozmowy oraz kontrolowanie przebiegu rozmowy.

Jeżeli znasz inne nazwy czy zastosowania tej techniki negocjacyjnej albo uważasz, że warto rozszerzyć opis o wybrane zagadnienia – zapraszam do komentowania lub kontaktu email na adres biuro(at)negocjator.warszawa.pl

Więcej technik negocjacyjnych znajdziesz w kategorii techniki negocjacyjne
Listę i spis technik negocjacyjnych umieściłem we wpisie techniki negocjacji

Sprawdź też moją ofertę usług negocjacyjnych.

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami, artykułami, wywiadami itd.? Zapisz się na subskrypcję (żadnego spamu, obiecuję!:)
Want to stay updated with new articles, interviews and so? Fill the subscription form (no spam, I promise!:)

 

Poprzedni wpis
Następny wpis