Wielka inspiracja dla przedsiębiorców. Tom Watson, założyciel IBM:

„IBM jest dziś tym, czym jest, z trzech powodów.

Po pierwsze już na samym początku miałem bardzo wyraźny obraz tego, czym firma powinna być docelowo. Można by powiedzieć, że miałem w głowie obraz gotowej firmy, jakby to był sen, moja wizja.

Po drugie, kiedy miałem już ten obraz, zadałem sobie pytanie jak docelowa firma musiałaby działać. Gdy IBM był już w końcu gotowy, stworzyłem obraz tego, jak powinien działać.

Po trzecie, gdy IBM został już stworzony zgodnie z moim obrazem i działał tak, jak to wymodelowałem, zdałem sobie sprawę, że nigdy nie dotarlibyśmy do obecnego punktu, gdybyśmy nie działali tak od samego początku. Inaczej mówiąc zorientowałem się, że IBM by stać się wielką firmą, musiał działać jak wielka firma, już na długo zanim się nią stał. Patrząc na to z tego punktu, IBM został zbudowany zgodnie z moją wizją, dzień po dniu przybliżaliśmy firmę do tego modelu.

Pod koniec każdego dnia zadawaliśmy sobie pytanie jak dobrze się spisaliśmy i odkrywaliśmy lukę pomiędzy punktem, w którym byliśmy i punktem, do którego zmierzaliśmy. Następnego dnia rano zaczynaliśmy likwidować tę lukę. Każdy dzień w IBM był poświęcony rozwijaniu firmy, a nie robieniu interesów. My w IBM nie robiliśmy interesów, ale budowaliśmy firmę.”

Te słowa mam w głowie i sercu od początku budowania Akademii Negocjacji. Moja aktualna wizja sięga 5 do 8 lat naprzód, bo nie wiem ile czasu realnie zajmie mi stworzenie tego, co zaplanowałem.

Ten plan realizuję od prawie dwóch lat.

Przy okazji. Właśnie ogłosiłem przedsprzedaż mojej książki Negocjacje – dla przedsiębiorców. To będzie moja najlepsza książka. Dlatego pierwszą serię 100 egzemplarzy numeruję i każdy egzemplarz opatrzę dedykacją. Twój egzemplarz 008 lub kolejne, zależnie od aktualnego numeru zamówisz używając odnośnika z komentarza.

Pozdrowienia z Kuala Lumpur, stolicy Malezji 🙂

Odbierz Twój egzemplarz z limitowanych i numerowanych 100 sztuk (zostały numery 008 i kolejne a dopiero co ogłosiłem przedsprzedaż!)

1. Pakiet (książka+ebook+audiobook) z zeszytem ćwiczeń (polecam) https://akademia-negocjacji.pl/ksiazki-warte-przeczytania-negocjacje

2. Pakiet (książka+ebook+audiobook) https://akademia-negocjacji.pl/ksiazka-o-biznesie-negocjacje-strategie-negocjacji

Poprzedni wpis
Następny wpis