„Nigdy nie będę jeździł na skuterze lub motorze.”

Trzy tygodnie po przylocie do Tajlandii …

Negocjacje w Tajlandii c.d.

Dziewczyna z Europy urodziła się tutaj i zna język tajski. Jej chłopak nie mówi po tajsku i wybrali się razem na zakupy plecaka. On pyta w sklepie

– Ile kosztuje ten?

Ona słyszy jak szef instruuje pracownika po tajsku.

– Powiedz mu, że 500, a najmniej możesz oddać za 150.

Pracownik tak też mówi:

– 500.

Do rozmowy włącza się dziewczyna, po tajsku:

– Dobrze, to bierzemy za 150.

Kurtyna.

Tak, będzie „edycja Tajlandia” książeczki 101 historyjek negocjacyjnych. Tu się tak wiele dzieje negocjacyjnie Historie są zaskakujące! Tymczasem, jak chcesz za darmo (uczciwa cena) przeczytać ebook „101 historyjek negocjacyjnych. Aperitivo” to napisz komentarz typu „chętnie przeczytam 101 historyjek negocjacyjnych” lub coś podobnego. Napiszę do Ciebie.

Tajlandia to też edukacja i odpoczynek. Dzięki szybkiemu czytaniu przeczytałem 5 książek w 5 dni. Mogą Cię zainteresować dwie. Finanse:

Pytanie: Jaki jest Twój schemat finansowy?

Odpowiedź: Pokaż mi Twoje konto i wyniki finansowe, a znajdziesz odpowiedź na to, jak podchodzisz do zarabiania, wydawania, Twojego sukcesu itd. Czy wspierasz Twój sukces czy sabotujesz.

Wiele podobnych ciekawych rozważań znalazłem w książce Harva Ekera – Bogaty lub biedny, po prostu różni mentalnie. Jak przebrniesz przez amerykańskie reklamy, to naprawdę sporo ciekawych myśli można wyciągnąć.

Efektywność. Waga plecaka życiowego:

Jest taka historia o dwóch mnichach, którzy ślubowali, że nie spojrzą na kobietę i nie dotkną kobiety. W pobliżu rzeki kobieta poprosiła ich o pomoc w przeprawie. Pierwszy mnich odmówił. Drugi wziął ją na ramię i przeniósł. Pierwszy robił mu wyrzuty, mówił, że ślubowanie, że zasady itd. Drugi odparł: „Ja ją zostawiłem na brzegu. Tymczasem ty niesiesz ją ze sobą cały czas.”

Pytanie ile takiego bagażu niesiesz ze sobą przez życie. Czy jest Ci w życiu lekko i masz energię do działania i bycia osobą efektywną? Temat podejmują Marcin Osman i Kamila Kruk i dzielą się swoimi przemyśleniami. „Filozofia lekkiego plecaka” Ciekawa lektura.

Sukces. Człowiek, którego sobie cenię, Patrick Bet David z Valuetainment wskazując na 11 czynników sukcesu przedsiębiorcy zaczyna od jednego z najważniejszych:

Perswazja, czyli też negocjacje. Jak chcesz przekonać innych do współpracy z Tobą? Jak to zrobisz, by to było na korzystnych dla Ciebie warunkach?

W Akademii Negocjacji właśnie kończymy styczniową akcję, w ramach której kurs Masterclass Negocjacji Cen możesz nabyć przed lutową podwyżką do 4000 złotych. Tak, rozwijamy go ciągle, jego wartość dla uczestników rośnie. Są konkretne wyniki kursantów. Dzielą się swoimi sukcesami po kursie. To są realne wyższe zarobki, warunki transakcji. I zachowane świetne relacje. Zwiększa się ich pewność siebie. Wiedzą co robić w negocjacjach, kiedy to robić. Do tego ciekawostka – wielu kursantów otrzymuje dofinansowanie ze swoich firm na ten kurs negocjacji.

Chcesz informacje na ten temat? Dołącz do listy osób zainteresowanych i otrzymaj szczegóły – ot, choćby pobierając fragment książki Biblia Negocjacji na stronie BibliaNegocjacji.pl albo pobierając za darmo ebook „101 historyjek negocjacyjnych”.

Na koniec – przyjemnego oglądania i dobrej niedzieli!

Poprzedni wpis
Następny wpis