1. Czy mieliście okazję odpocząć po międzynarodowym turnieju negocjacyjnym WNR 2015 i po przygotowaniach do niego?

Sprawdź też moją ofertę usług negocjacyjnych.

Kuba: Po zakończeniu turnieju, czas który wcześniej poświęcałem na przygotowania, przeznaczam teraz na inne obowiązki, które wcześniej odkładałem na drugi plan, co sprawia, że jeszcze do końca nie odpocząłem.

Norbert: Ja natomiast odczułem iż WNR już za mną, do tej pory zdecydowana wiekszość czasu i uwagi pochłaniały przygotowania i konsulatacje w wieloma ekspertami w zakresie negocjacji. Teraz mogę powiedzieć iż odpoczywam, męczyło mnie odkładanie ważnych spraw na drugi plan.

Warsaw Negotiation Round 2015 WNR negocjacje w Senacie - reprezentacja Polski z trenerem2. To nie jest wasz pierwszy turniej negocjacyjny. Co wyróżnia WNR?

Kuba: WNR wyróżnia międzynarodowość i niesamowita atmosfera jaka panuje wśród uczestników całkowicie różnych, posiadających inne kultury, języki, zwyczaje, których jednak łączy zamiłowanie do negocjacji.

Norbert: Nie był to nasz pierwszy turniej negocjacyjny, gdyż jako jedyni, aby moc uczestniczyć w WNR musieliśmy wygrać etap regionalny i krajowy. Po za tym dłuższy czas pracujemy z tematami związanymi z negocjacjami i komunikacją nie antagonizujacą.

3. Jak oceniacie poziom uczestników?

Kuba: Poziom był bardzo wysoki. Uczestnicy posiadali rozległą wiedzę z zakresu negocjacji. Dodatkowo wielu z nich studiowało kierunki ekonomiczne i prawnicze, co niewątpliwie wpływało pozytywnie na sposób prowadzenia negocjacji.

Norbert: Potwierdzam, wiele razy się o tym przekonałem, poziom był wysoki. Głównym ich atutem był jednak wg mnie płynny angielski, gdybyśmy negocjowali w naszym języku sprawy mogłyby wyglądać zupełnie inaczej:)

4. Co wyróżniało najlepszych negocjatorów turnieju negocjacyjnego WNR 2015?

Negocjacje WNR 2015 KatedraKuba: Moim zdaniem, najlepszych zawodników tego turnieju charakteryzowała duża szybkość przygotowania różnych scenariuszy negocjacyjnych w bardzo krótkim czasie. Jest to cecha, która odróżnia WNR od negocjacji w prawdziwym życiu, gdzie 51 % czasu negocjacji powinno być poświęcone na przygotowanie.

Norbert: Racja, jednak jak zauważyliśmy, bardzo duże znaczenie ma także zbudowanie bardzo dobrej i ciepłej relacji z partnerami w negocjacjach, zdobywając ich sympatię i zaufanie, proces negocjacyjny przebiegał znacznie szybciej. Łatwiej było wtedy zakończyć je w stylu win-win.

5. Jak oceniacie organizację tego wydarzenia?

Kuba: Organizatorzy poświęcili dużo czasu i pracy, by w jak najlepszym stopniu przygotować ten turniej. Myślę, że każdy uczestnik mógł się o tym przekonać osobiście. Wszystkie zagadnienia związane z logistyką, wyżywieniem i atrakcjami dla negocjatorów były dopięte na ostatni guzik. Myślę, że wszyscy, którzy organizują takie eventy, mogą czerpać przykład z organizatorów WNR 2015.

Norbert: Nic dodać, nic ująć, organizatorzy pokazali w całej okazałości Polską gościnność.

6. Czy jesteście zadowoleni z udziału w tym turnieju negocjacyjnym?

Kuba: Tak, jestem, pomimo, że nie zajęliśmy miejsca na podium, jest to jednak cenna lekcja dzięki której mogłem poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się co jeszcze powinienem poprawić.

Norbert: zdecydowanie tak, turniej był strasznie dużym krokiem naprzód, pokazał mi moje mocne i słabe strony, jak również w pozytywny sposób, niejednokrotnie zmusił mnie do wyjścia ze swojej strefy komfortu i doświadczenia zupełnie nowych, nieznanych mi wcześniej doświadczeń.

7. Co dało Wam najwięcej satysfakcji w udziale w WNR 2015?

Negocjacje WNR 2015 Stadion NarodowyKuba: Najwięcej satysfakcji dało mi poznanie niesamowitych ludzi z całego świata oraz nabycie nowych doświadczeń, które poszerzyły moją wiedzę i umiejętności. Mam nadzieję, spotkać tych ludzi jeszcze w przyszłości

Norbert: Przełamanie bariery językowej i kulturowej. Poznanie tak wielu osób z całego świata, poszerzyło niesamowicie mój światopogląd. Po za tym ta przygoda jeszcze bardziej zjednoczyła nasza druzynę. Wiemy dokładnie iż każdy z nas posiada zupełnie inne umiejętnosci, które w połaczeniu tworzą zespół doskonały.

8. Podczas wywiadu dla TVP INFO powiedzieliście, że zawodnicy na Warsaw Negotiation Round byli z całego świata. Z którymi z nich mierzenie się było największą trudnością?

Kuba: Wszystkie drużyny reprezentowały wysoki poziom, jednocześnie żadna drużyna nie zaskoczyła nas czymś niespotykanym. Negocjacje na tym poziomie umiejętności przeciwników nie polegają na tym by zaskoczyć przeciwnika trikami negocjacyjnymi i zagraniami, ale by wypracowywać swoją pozycję końcową ze scenariusza na scenariusz.

Norbert: Dokładnie, każda drużyna reprezentowała rożne style i strategie negocjacyjne, jednak dzięki przygotowaniu wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać.

9. Czy było ciężko się przygotowywać do WNR?

Kuba: Największym wyzwaniem była organizacja czasu, który mieliśmy poświęcić i połączenie tego z moją pracą zawodową oraz innymi obowiązkami. Zarządzanie czasem, które wprowadziłem do swojego życia bardzo mi w tym pomogło.

Norbert: najtrudniej było pogodzić przygotowania z planem dnia i sprawami, które nie mogły zostać odlożone na póżniej, jestem w trakcie otwierania własnej firmy, co wiąże się z dużym nakładem czasu. Jednak odpowiednia motywacja i umiejętność skutecznego zarządzania czasem pomogły pogodzić te dwie ważne dla mnie sprawy.

10. Które sytuacje WNR 2015 zapamiętacie jako najzabawniejsze?
Kuba: Według mnie najzabawniejsze były integracje z uczestnikami z innych drużyn, kiedy to poznawaliśmy się nawzajem i opowiadaliśmy o swoich przeżyciach.

Norbert: Najzabawniejsze? Rozmowy zaraz po rozegranych scenariuszach, gdy przeciwne drużyny pytały czemu byliście tacy nieugięci, czemu byliście tacy spokojni i najlepsze „czemu męczyliście nas tak tym wielkim zegarem, odliczającym czas”.

Warsaw Negotiation Round 2015 WNR negocjacje w Senacie11. Jak miesiąc przygotowań między Studenckim Turniejem Negocjacyjnym a Warsaw Negotiation Round wpłynął na wasze zdolności perswazji i umiejętności negocjacyjne?

Kuba: Rozwinął naszą pewność siebie w prezentowaniu argumentów naszej strony. Dał nam kilka cennych informacji odnośnie sposobu prowadzenia negocjacji.

Norbert: Pomógł także spojrzeć na proces negocjacji w zupełnie inny sposób co przyczyniło się do wypracowania przez nas składowych idealnego procesu negocjacyjnego.

12. Gdybyście mieli wskazać najważniejsze cechy dobrego negocjatora, co by to było?

Kuba: Opanowanie, pewność siebie, szacunek i partnerskie podejście do przeciwnika, błyskotliwość.

Norbert: Dodam jeszcze podejście nie antagonizujace.

13. Jak zapamiętacie WNR 2015?

Kuba: Jako niesamowite przeżycie, które zapamiętam do końca życia. Wydarzenie to pozwoliło mi poznać wielu ludzi z całego świata, których mam nadzieje spotkać w przyszłości.

Norbert: Dokładnie pewnie we trojkę bedziemy jeszcze długo długo wspominali ten weekend pełen wrażeń i nowych doswiadczeń i oczywiście nowych znajmości.

14. Czy chcielibyście coś dodać?

Kuba: Nie, dziękuję.

Norbert: A ja tak:) dodam że zamierzamy walczyć w przyszłej edycji zarowno STN-u jak i WNR, nie żegnamy się, a mówimy: do zobaczenia wkrótce!

Dziękuję za rozmowę,

Jak członkowie drużyny oceniają współpracę z trenerem?

„W kwietniu i maju miałem przyjemność współpracować z negocjatorem Pawłem Gołembiewskim podczas przygotowań do finału międzynarodowego turnieju negocjacyjnego Warsaw Negotiation Round.

Paweł wykazał się dużą inicjatywą i proaktywnością. Jako Trener wspierał mnie i moją drużynę poprzez organizację treningów negocjacyjnych, coaching i mentoring. Jego rozległa wiedza i doświadczenie w zakresie negocjacji oraz duże zdolności komunikacyjne pomogły mi lepiej przygotować się do międzynarodowych negocjacji.

Zdecydowanie polecam Pawła Gołembiewskiego jako osobę, z którą warto współpracować. Jakub Nadolny”

 

Sprawdź też moją ofertę usług negocjacyjnych.


 

 

CHCESZ SZYBKO POPRAWIĆ SWOJE NEGOCJACJE?

AKADEMIA NEGOCJACJI ZAPRASZA
Organizujemy interesujące negocjacyjne wydarzenia w krótkich i przystępnych formach
(bezpłatne webinary, wykłady stacjonarne i online, szkolenia z negocjacji w biznesie):
Poprzedni wpis
Następny wpis