W dzisiejszym odcinku wkroczymy w świat negocjacji na rynku nieruchomości, zgłębiając różnorodne techniki i kluczowe aspekty.

Rozpoczynamy od dynamicznego rynku pierwotnego, gdzie deweloperzy zamykają transakcje w ekspresowym tempie, pozostawiając niewiele przestrzeni dla konwencjonalnych negocjacji. Następnie przenosimy się na rynek wtórny, gdzie oczekiwania sprzedających są często na wyższych pułapach. W obu przypadkach kluczem do sukcesu jest gruntowne przygotowanie.

Przed rozpoczęciem negocjacji warto stworzyć szczegółowy plan, obejmujący najlepszą alternatywę, najgorszą alternatywę oraz mocne argumenty popierające proponowaną cenę.

W książkach Lwy Negocjacji Nieruchomościhttps://lwynegocjacji.pl czy Biblia Negocjacjihttps://biblianegocjacji.pl opisuję bardzo różne historie i znajdziesz tam wiele inspiracji do tego, w jaki sposób ułożyć Twoje negocjacje.

W dzisiejszym odcinku przedstawię też przydatne techniki negocjacyjne. Wśród nich:

1) Technikę przedwczesnego negocjowania ceny: Skuteczna szczególnie w rozmowach telefonicznych, umożliwiająca uzyskanie korzystniejszej oferty.

2) Technikę analogii: Opowiadanie historii zbliżonej do sytuacji rozmówcy, rzucającej światło na potencjalne pułapki i możliwości.

3) Technikę szok i niedowierzanie: Natychmiastowa reakcja na propozycję cenową poprzez zaskoczenie, eliminując nadmiernie optymistyczne oczekiwania.

Poprzedni wpis
Następny wpis