Sprawdź Twoją wiedzę negocjacyjną w 2 minuty:

Twoje negocjacje NIE są jak partia szachów?
Negocjuj jak mistrz. Zdobądź przewagę już na początku.
Nigdy nie będziesz negocjować jak wcześniej. 

Oto 5 kluczowych zasad negocjacyjnych, które zmienią Twoje podejście:

1. Wytycz cele

🎯 Cel to punkt na mapie, a negocjacje to podróż. Zanim rozpoczniesz, określ Twoje cele. To punkt wyjścia do sukcesu. Jakie są Twoje cele negocjacyjne? Co chcesz osiągnąć? Jakie są widełki min – realne – max?

2. Zbieraj informacje

🔍 Wiedza to potęga! Zbierz jak najwięcej informacji na temat drugiej strony. Im lepiej zrozumiesz ich perspektywę, tym skuteczniej negocjujesz. Badaj, pytaj (jeśli potrzebujesz), zgłębiaj!

3. Buduj relacje

🤝 Negocjacje to NIE tylko liczby i warunki, to PRZEDE WSZYSTKIM relacje i porozumienie. Buduj zaufanie i wzajemne zrozumienie. Szansa na win-win rośnie, gdy partnerzy się szanują, lubią, mają zaufanie. Jaka jest rola relacji w Twoich negocjacjach? Jak możesz poprawić porozumienie od zaraz?

4. Umiejętność słuchania

👂 Zamiast mówić – słuchaj uważnie swojego rozmówcę. Umiejętność słuchania to klucz do zrozumienia potrzeb drugiej strony. Pamiętaj, że słuchanie to także zrozumienie emocji i intencji drugiej strony. 

5. Propozycja i kontrpropozycja💡 Twoja propozycja to początek rozmowy, ale kontrpropozycja to kluczowy moment. Wiele osób się tu wykłada. Bądź elastyczny, ale wciąż mniej na uwadze swój cel. Jak zabalansujesz pomiędzy ustąpieniem a osiągnięciem celu? Jak to zrobisz, by Twój rozmówca szanował Twoje podejście?

Ta treść jest dla Ciebie wartościowa? Dziękuję za udostępnienia! Super, że inni też skorzystają.

Trafiają do Ciebie te zasady? W 2 minuty sprawdź się w teście wiedzy z negocjacji. Odnośnik w komentarzu.

Poprzedni wpis
Następny wpis