Przygotowania oczyma trenera Reprezentacji Polski

Sprawdź też moją ofertę usług negocjacyjnych.

Parafraza stwierdzenia, które mnie rozbawiło gdy na nie trafiłem – „czy jest życie po deadlajnie”, idealnie pasuje do aktualnej sytuacji przygotowań do Mistrzostw Świata w Negocjacjach Biznesowych WNR 2015. Gdy podjąłem decyzję, że chcę trenować drużynę do mistrzostw, zaczynała się druga połowa marca 2015. Czyli został miesiąc do zawodów. Bardzo mało czasu. Zadanie przygotowania drużyny w ciągu miesiąca wydawało się karkołomne. Mając ambitny cel, dojście trenowanej przeze mnie drużyny do finału mistrzostw, postanowiłem odłożyć na bok wszystkie inne projekty. Spróbuję przybliżyć z czym jako drużyna mierzyliśmy się, i wciąż jeszcze mierzymy się podczas przygotowań. Ale po kolei…

Minął pierwszy tydzień przygotowań do Warsaw Negotiation Round …

Przed nami drugi i trzeci tydzień nauki i ćwiczeń. Chętnie zacząłbym pisać dziennik, ale każda wolna minuta to minuta poświęcana na przygotowania. Motywacja jest nieustająco bardzo wysoka. Sparringi i spotkania robimy regularnie. Jest grupa osób, które mają doświadczenie w negocjacjach i chętnie biorą udział w spotkaniach sparringowych. Wszyscy dajemy z siebie maksimum zaangażowania. Spotykamy się zazwyczaj po pracy, około godziny dziewiętnastej, spotkania trwają nieraz do północy. Z tą drużyną pracuje się wyjątkowo dobrze. Zrobiliśmy zauważalny postęp obejmujący przygotowanie do negocjacji, rozgrywkę, wykorzystanie kluczowych momentów, wybór i użycie strategii i technik negocjacyjnych, współpracę w drużynie i wiele innych.

Gdy piszę te słowa, jest 21 kwietnia 2015, godziny popołudniowe – nie pamiętam, bym kiedykolwiek był tak zmęczony i niewyspany, jak w ciągu tego miesiąca. To już czwarty, ostatni tydzień przygotowań.  Drużyna w większości też jest wyczerpana. Paulina, która z powodu kontuzji chodzi o kulach, ma zwolnienie z pracy. Pozostali, Norbert i Kuba pracują na pełnym etacie. Gramy ostatnie sparringi negocjacyjne, robimy końcowe przygotowania. Zostało już tylko parę dni – te dni to czas na chwilę odpoczynku. Niezależnie od osiągniętego wyniku, wszyscy jesteśmy wygrani – każdy nauczył się bardzo wiele.

Trzymajcie kciuki za naszą drużynę podczas rozgrywek 24-26 kwietnia! Niech wygra Polska!
Wyniki, zdjęcia i podsumowanie turnieju negocjacyjnego WNR 2015 < znajdziesz tu.

Sprawdź też moją ofertę usług negocjacyjnych.


 

 

CHCESZ SZYBKO POPRAWIĆ SWOJE NEGOCJACJE?

AKADEMIA NEGOCJACJI ZAPRASZA
Organizujemy interesujące negocjacyjne wydarzenia w krótkich i przystępnych formach
(bezpłatne webinary, wykłady stacjonarne i online, szkolenia z negocjacji w biznesie):
Poprzedni wpis
Następny wpis