Sprawdź też moją ofertę usług negocjacyjnych.

Motywacja x kompetencje = wynik. Na rozpoczętych właśnie studiach podyplomowych Psychologia Biznesu jeden z profesorów omawia powyższe równanie. Postanowiłem na nim oprzeć przygotowania do turnieju negocjacyjnego – Mistrzostw Świata w Negocjacjach WNR 2015, ponieważ równanie motywacja x kompetencje = wynik jest zgodne z moimi doświadczeniami. Motywacja – motor i napęd dający wielką, niespożytą energię do osiągania rzeczy wymagających wysiłku. Już na wstępie motywacja w drużynie jest wysoka. Dobrze. Moja motywacja także nie należy do niskich. Mogę się skupić na kompetencjach. Jak o nie zadbamy?

Dostarczenie narzędzi, umiejętność ich użycia

Przygotowanie jest kluczem do sukcesu. W biznesie, w życiu, a w negocjacjach szczególnie.

Przede wszystkim potrzebujemy częstych treningów z dobrymi zawodnikami. Organizuję cykliczne, coraz częstsze sparringi negocjacyjne. Gramy różnorodne scenariusze negocjacyjne. Walczę o wsparcie różnych osób w organizację sparringów i uzyskuję pomocne wsparcie. Jestem szczęśliwy, że na tej drodze spotykam wielkie osoby, dziękuję Wam wszystkim! Sparringi negocjacyjne nagrywamy. Nagrania dokładnie analizujemy. Uczymy się na porażkach. Uczymy się na sukcesach. Wyciągamy wnioski, dyskutujemy. Coraz lepiej się dogadujemy. Dopracowujemy metody. Wzrasta świadomość. Rozszerzamy repertuar zagrywek, podejść, technik. Gramy coraz bardziej płynnie. Gramy częściej. Same narzędzia są niczym jeżeli nie wiemy jak ich używać. Do WNRu coraz bliżej. Kompetencje rosną.

Każdy ma zadania. Zadania są określone w czasie. Każdy ma odpowiedzialności. Jest z nich rozliczany. Motywacja rośnie. Mamy jasny cel.

Buduję na przeanalizowanych mocnych stronach członków drużyny. Do każdego podchodzę indywidualnie. Każdy dokładnie wie, czego może ode mnie oczekiwać. Każdy dokładnie wie, że musi z siebie wiele dać. Walczymy.

Jak powstał pomysł trenowania drużyny do turnieju negocjacyjnego? zobacz tutaj

Sprawdź też moją ofertę usług negocjacyjnych.

 

 

przygotowania do turnieju negocjacyjnego Warsaw Negotiation Round 3 (7)

 


 

 

CHCESZ SZYBKO POPRAWIĆ SWOJE NEGOCJACJE?

AKADEMIA NEGOCJACJI ZAPRASZA
Organizujemy interesujące negocjacyjne wydarzenia w krótkich i przystępnych formach
(bezpłatne webinary, wykłady stacjonarne i online, szkolenia z negocjacji w biznesie):
Poprzedni wpis
Następny wpis